PR-cikk elhelyezés. Kérj árajánlatot: » KAPCSOLAT « Szolgáltatás Budapest. Életmód - Télikert - Laptop. Honlap SEO

2016. 12. 29.

Laptop videokártya javítása

laptop videokártya kijelző hiba
Tipikus videokártya hiba a laptop kijelzőjén

Milyen hibákkal találkoznak a szervizek?


Ha a laptop videokártyája tönkremegy, meghibásodik, akkor a teljes gép használhatatlanná válik, de némi javítás után újra használatba vehetjük. A videokártya javítása elméletileg lehetséges, az alábbi módon: grafikus processzor cseréje, memória modul cseréje, kondenzátorok és egyéb alkatrészek cseréje. A legegyszerűbb és legolcsóbb módja a laptop javításának, ha a videokártyát kicseréljük, de ennek eldöntését bízzuk szakemberre. Most lássunk néhány gyakori hibát.

Sötét a laptop kijelzője

Ha nem jelenik meg a kép a laptop kijelzőjén, általában a grafikus kártya tápellátásával, áramkörével lehet a probléma. Mivel a laptop intenzív használata során megemelkedik a videokártya feszültsége és nő az igénybevétele, ez a hiba a leggyakoribb. A videokártya javítása a tápellátást biztosító áramkör cseréjével lehetséges, ha erre van reális lehetőség.

Hibásan működik a laptop kijelzője

A grafikus megjelentő rossz működésének oka a korábbiakban említettekhez hasonló, csak megjelenési formája nem annyira drasztikus. A leggyakoribb ok a nyomtatott áramköri elemek meghibásodása, ezek közül a videokártya memóriája a leggyakrabban cserére szoruló alkatrész. A laptop kijelzőjén megjelenő kép hibájának oka lehet az elavult BIOS és a driverek konfliktusa is.

Ne felejtsük el, hogy a laptop hűtőrendszerének teljesítménycsökkenése esetén a megemelkedett hőmérséklet processzor, memória és videokártya hibákhoz vezethet, melyek nem folyamatosan jelentkeznek, hanem időről-időre bosszantják a felhasználót.

A laptop élettartamának meghosszabbítása érdekében rendszeresen tisztítsuk a hűtési rendszerét, és a videokártya teljesítményét cserével és ne túlhajtással érjük el.

2016. 12. 22.

Laptop videokártya típusok

Laptop kijelző kártya
NVIDIA laptop videokártya

Mi hajtja meg a laptop kijelzőjét?


A legtöbb laptop tulajdonos elégedetlen a gépe grafikus meghajtójával, szeretné a legújabb játékokat is maximális felbontásban megjeleníteni a kijelzőn. A karácsony közeledtével a gyártók újabb, magasabb gépigényű játékokat dobnak piacra, melyhez már kevés az eredeti laptop hardver. A felhasználók előtt ilyenkor két lehetőség kínálkozik: új laptopot vásárolni vagy megnövelni a grafikus alrendszer teljesítményét, hogy tökéletes kép jelenjen meg a kijelzőn. Laptop kijelző meghajtók típusai:

Integrált (beépített) grafikus meghajtó


A beépített videokártya (Integrated Graphics) annyit jelent, hogy a központi processzor mellett működő mag felelős a kijelzőn megjelenítendő grafikai tartalomért. A processzorba épített videó megjelenítőnek köszönhetően nincs szükség külön grafikai egység beszerelésére, ezért a laptop ára lényegesen olcsóbb lehet. Az integrált rendszer másik előnyös tulajdonsága, hogy alacsony energiafogyasztású marad a laptop hardware rendszere. Ezt a megoldás az Intel CPU gyártó és az AMD is használja a kijelzők meghajtására. Az Intel beépített videokártyái HD Graphics néven futnak, és a Core processzorcsaládban megtalálhatóak valamint az újabb Celeronokban is. Az AMD cég által gyártott integrált rendszerek az AMD Radeon R7, AMD Radeon R6, AMD Radeon R5, stb chipekben található.

Diszkrét kijelző irányító


A diszkrét rendszer esetében a video adaptert különálló integrált áramköri lapra építi rá a gyártó. A videokártya hardvereszközön a laptop rendszerétől független videoprocesszor és memória kap helyet. A videokártyát az alaplap megfelelő bővítő helyére (Slot-jába) kell beilleszteni. A laptop gyártók általában az alaplapra forrasztott videokártyákat építenek a gépeikbe a kijelző nagy felbontású használatához. Ez a megoldás lehetővé teszi már a nagy gépigényű videojátékok futtatását is a laptopon.

Hibrid grafikai megoldás (Hybrid Graphics)


A Hybrid Crossfire megoldás lényege, hogy az említett videokártyák mindkét típusa megtalálható a laptopban, így az igazán nagy gépigényű alkalmazások futtatásánál a kijelző képét a két hardvereszköz együttes működése hozza létre. Jelenleg ez az egyik legfejlettebb megoldás.